LibreOffice se od mnoha podobných projektů liší tím, že má vybudovány certifikační programy, poskytující informace o tom, že má určitý člověk ověřené znalosti, schopnosti a zkušenosti k činnostem vztahujícím se k LibreOffice.
Pro zajištění náležité kvality certifikace správní rada The Document Foundation jmenuje certifikační výbor. Ten má hlavní odpovědnost za určování kritérií, i když své slovo má také poradní výbor a technický výbor.
Zájemci o získání certifikace procházejí testem (před kterým musí působit v rámci komunity nebo absolvovat školení), který hodnotí jejich znalosti a schopnosti na základě definovaných kritérií. Úspěšně získaná certifikace má platnost 2 roky, pak je potřeba ji obnovit.
Aktuálně existují tyto certifikace:
- Certified Developer
- Certified Migration Professional
- Certified Professional Trainer
- Certified L1 Support Professional
- Certified L2 Support Professional
Organizace zaměstnávající certifikované profesionály mohou při splnění podmínek (především určitý počet vzhledem k celkovému počtu zaměstnanců) používat značku certifikované organizace.
Pomyslný vrchol tvoří organizace s přiznaným statusem LibreOffice Competence Centre. Tento status uděluje správní rada na návrh certifikačního výboru a při splnění zvláštních podmínek (týkajících se působení většího počtu certifikovaných profesionálů různé specializace, ale také například celkového postoje organizace ke svobodnému softwaru).